Osada Borak - Dingač

Nadřazená kategorie: Jižní pobřeží - širé moře Kategorie: Osada Dingač Borak
Zobrazeno: 18364

Osada Borak je nejmladším letoviskem na jižním pobřeží Pelješacu, 

jak místní říkají: „Na velikom moru.“ A mají pravdu. Každému návštěvníkovi se od tunelu Dingač objeví úchvatná scenérie nekonečné mořské hladiny, kde jen znalec tuší vlevo od osady přírodní rezervaci ostrova Mljet a vlevo ostrov Korčula s historickým městským centrem zapsaným na seznamu UNESCO.

Borak sám je citlivě zasazen na úpatí hory Dingač poblíž borových hájů a olivovníků. Svahy Dingače jsou pokryty vinohrady, z nichž pochází vynikající značková vína DINGAČ. Rozvíjející se Borak nabízí překrásné oblázkové přírodní pláže s mělkým mořem, lemovaným rozmanitými skalisky, v sezóně restauracemi s nezapomenutelnou dalmatskou kuchyní. Zásobování je v blízké obci Potomje (3 km), kde je dále pošta se směnárnou,autoservis, benzinové čerpadlo a řada prodejců vynikajícího domácího vína. Borak slouží i jako základna k výletům na Kunu a Malé moře (viz naše nabídka dále), do středověkého Stonu, Trpanje, Orebiče, Korčulu a Mljet. Borak je výborná volba pro každého, kdo chce trávit dovolenou uprostřed ještě takřka nedotčené přírody.

Naším prostřednictvím Borak nabízí ubytování v apartmánových domech JAGODA, TAMARIS, RUŽA, VILA MASLINA, SANTICA, HANIJA, FIKUS, IVO, JADRANKA, VEDRANA, DUŠANKA, SILVANA, ZVONAREK a LJILJANA.